...Hazan Makamı...

...Hazan Makamı...
Şüphesiz şiirin bir kısmında hikmet vardır.

...Fikir Sancısı...

...Fikir Sancısı...
Duyun bir yerlerde biri sözlerle vurulmuş.

...Tavan Arası...

...Tavan Arası...
Yolu Dünyadan Geçen Her Kelimenin Mekanı.

...Kitaba Dair...

...Kitaba Dair...
Okumalarımdan Arda Kalan ve Kitaplara Dair Her Şey.

Ceride-i Hadis ÇIKTI

15 Mayıs 2010 Cumartesi

CERİDE-İ HADİS ÇIKTI

20 Nisan 2009 Tarihinde bir ilke imzamızı atarak Ceride-i Hadis gazetemizi bu yıl bambaşka nazarlarla profesyonel emeklerle yeniden yayına hazırladık. Her sayfası ehli kimseler tarafından göz nuru olarak işlenmiştir. Yapılan tüm bu emeklerde Allah’ın rızası gözetilmektedir. Gazetemiz geçen yıl olduğu gibi bu yılda tüm kardeşlerimiz yararlanabilsin diye Ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Kutlu Doğuma Özel olarak hazırlanan ve kaynağı tamamen Hz. Peygamber olan bu çalışmamız önce Allah’ın Resulüne sonrada Onun ümmetine armağan olsun.Bizler gönüllü gençler olarak çıktığımız bu ulvi yolda tek amacımız sevgi, barış, şefkat, huzur, mutluluk ve kurtuluş kokan hayatın içinden Ahiret bilinciyle söylenmiş kutsi hadisleri (sünnetleri) uygulamaları gönüllere, hayatlara sunabilmektir.

Tüm çabalarımız ve amacımız tüm insanlığa ulaşması gerektiğine inandığımız ve kaynağı sevgili Peygamber olan bu mektubu(gazeteyi) ulaştırabilmektir. Gönül hoşnutluğumuz çıktığımız bu mukaddes yolda tamamen Allah’ın ve Resulünün rızasına mahzar olabilmektir. Bizler hayatı paylaşmayı ondan öğrendik. Sadakatle tam bir teslimiyetle hayatın içinden birer fert olduk ve dedik ki; “Hizmetle mükellefiz. Neticeleri ve muvaffakıyet, Cenâb-ı Hakka aittir.”

İşte tüm bunlara rağmen bizler bir ekip olduk giderekte geniş halkalar olmayı amaçladık ve Allah Resulünün kokusunu gönüllerde hissettirmeye çalışmak için yola çıktık. Önce çevremizden başlayarak sonra da dünyanın kokusunu değiştirmeye niyet ettik. Bu uğurda bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu yolda yürüyen seyyahlardan Allah c.c. razı olsun inşallah. Her şey onun rızası ile gül olsun, söz olsun, öz olsun.
Ne Gibi Çalışmalar Yapıldı?

Sanal ortamda yayılan ve süratle yığılan bilgi kirliliğini önleyebilmek amaçlandı bunun için bir hadis otomasyon sistemi kuruldu.

Sahih Kaynaklardan anlaşılırlığı kolay fıkıhsal sualler oluşumu engellenecek şekilde hadisler belirlendi.

Ana başlıklar altında kaynak kitaplardan alınan hadis verileri tüm işlemler bittikten sonra sisteme aktarılarak faaliyet oluşturuldu.

Belirlenen hadislerin Sayfa, Ravi, Hadis Kodu, Kaynak Adı, not edilmek sureti ile kayıt edildi.

Otomasyona girişi yapılan hadis verilerin çıktıları alınarak ciltlenme işlemi tamamlandı.

Ciltlenme işlemi gerçekleşen hadisler arasında yayına girmesi gerek Hadis-i Şeriflerin kendi Alan kategorilerinde elemeleri yapıldı.

Elemeleri yapılan hadisler üzerinde kompozisyonlar oluşturularak hadislere indeksli profesyonel fotoğraf ve stüdyo çekimleri tamamlandı.

Tanıtım Fragmanları hazırlandı, Slâyt, Kartelâ çalışmaları yapıldı. Kitap yayın evleri ile konuşulup temin noktaları oluşturuldu.

Marmara Üniversitesi Emekli “Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Nedim URHAN” ile Hadis Dersleri tadında sohbet ve Röportaj yapıldı.

İlahiyat Köşe Yazarı “Emre KARAYUMAK” kardeşimiz Hadislerin anlam ve önemini anlatan köşe yazısını derledi.

Tüm emek veren dost kardeşlerimizin rızaları doğrultusunda kendilerinden bizlere bahsetmeleri ve kardeşlerimizi tanımamız amacı ile başvuru forum bilgileri alınmıştır. Hizmetimiz sadece sanal ortamları kapsamamalıdır. Yapılan iş ve verilen emek karşılığını eminiz ki Allah c.c. katında alacaktır. Tam bir inanç ihlâsıyla çıktığımız bu yolda hiç şüphesiz teslimiyetimiz olmalıdır.

Bizler birlikteliği, kardeşliği, dayanışmayı, hoşgörüyü, ümit etmeyi, dünya ve Ahiret bilinci ile bilinçlenmeyi hayatı ve ahreti onun Resulün önderliğinde öğrendik ve o bize ne verdi ise onu paylaşabilmeyi arzu ettik Rahman’ın ve kullarının rızasında.

Fii Emanillah
Selam ve dua ile

Gazete Temin Noktalarımız:
- İnkilab Basım Yayın LTD. ŞTİ. - Fevzi paşa Caddesi, Şehit Kubilay Sokak No: 6/A Fatih-İstanbul Tel:0 (212) 521 57 76

- Eyüp Sultan Kitabevi – Kalender hane CD. No:23/B (Eyüp Sultan Camii karşısı) Eyüp-İSTANBUL Tel:0 (212) 417 21 97

Önemli Not: (Şehir içi/Şehir dışı) Farklı Şehir ve Ülkelerden istekte bulunan okuyucularımız sadece kargo masrafını karşılamak sureti ile istediği kadar talepte bulunabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey aşağıda belirlenen web adreslerine tıklanmasıdır.


Muhammet KUTSAL


Emeklerinden dolayı bu güzel çalışmaya öncülük eden Muhammet KUTSAL ve emeği geçen tüm kardeşlerimden Allah razı olsun inşaAllah. 

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Allah c.c. razı olsun çok teşekkür ederim çok güzel bi haberdi.

16 Mayıs 2010 03:04
K . Saat dedi ki...

EyvAllah sayın adsız... (:
Amin ecmain inşaAllah...
Çorbada bizimde tuzumuz olsun dedim,destek veren herkestan Allah razı olsun...
İstifade etmek duasıyla...

16 Mayıs 2010 04:17
Profösör dedi ki...

Ben de teşekkür ederim. Bu mevkute ciddi bir boşluğu da doldurmuş olacak sayenizde. Allah razı olsun.

16 Mayıs 2010 14:07
K . Saat dedi ki...

:) Amin ecmain inşaAllah...
Daim hayırlara vesile olabilmek duasıyla...

16 Mayıs 2010 14:11

Yorum Gönder

Yorumunuzu esirgemediğiniz için teşekkürler... (:

 

2009 ·Ruz-i Ceza by Keziban Saat, Free Blogger Templates